Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

  Uczniowie ZSB mięli za zadanie narysować naszą szkołę w ramach projektu ERASMUS +.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce: Kardyś Katarzyna kl. II TB
II miejsce: Smolińska Patrycja kl. II TC i Kowalska Nikola kl. I TBp
III miejsce: Kotwica Sandra kl. I TBp i Gancarz Julia kl. II TCp
Wyróżnienia:
Lech Karolina kl. II TC
Bielatowcz Karolina kl. II TCp
Czapiga Weronika kl. II TCp
Witas Wiktoria kl. IV TC
Kmieć Katarzyna kl. II TC
Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się na zakończenie roku szkolnego. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Anna Matras-Moryl, Klaudia Rusin oraz Alina Dziurgot. Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Czytaj więcej...

Daria Mucha, uczennica Zespołu Szkól Budowlanych w Mielcu, została laureatką eliminacji powiatowych do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezja śpiewana. 15 kwietnia będzie walczyć w etapie międzypowiatowym konkursu, który odbędzie się w Tarnobrzegu. Konkurs organizowany od 1956 roku przez Towarzystwo Kultury Teatralnej i jest najbardziej prestiżową imprezą dla utalentowanej artystycznie młodzieży.

 

 

 

W dniu 6 marca 2021 r. w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Zawody przeprowadzono w reżimie sanitarnym. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów Technikum budowlanego : Piotr Kużdżał i Maciej Ryś klasy ÌII TC, oraz Jarosław Jacek i Paweł Rokoszak z klasy III TA, którzy zostali wyłonieni z eliminacji szkolnych olimpiady. Uczniowie przez ostatnich kilka miesięcy pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Anny Matras-Moryl, Elżbiety Światowiec i Marii Pietras zgłębiali tajniki budowlanych przedmiotów zawodowych.

Czytaj więcej...

W związku z nowym projektem ERASMUS EU Values for Inclusion zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym z atrakcyjnymi nagrodami. Szkoła to budynek, jego bryła, elewacje, otoczenie, pomieszczenia wewnątrz. Współtworzymy ją również my wszyscy. W obecnej sytuacji szkoła przeniosła się do domów, do telefonów, laptopów, tabletów. Pomimo, iż nie mamy możliwości spotykać się razem w budynku szkoły zapewne pamiętamy go dobrze.
Tematem konkursu jest właśnie budynek naszej szkoły - Zespołu Szkół Budowlanych znajdujący się w kompleksie budynków. Spróbujcie swoich sił i ukażcie ten budynek w wybrany przez siebie sposób. (Można skorzystać ze zdjęć dostępnych w internecie: widok elewacji frontowej, rzut z lotu ptaka, perspektywa całości kompleksu itp.) Pokażcie wszystkim co tak naprawdę w nim lubicie, podziwiacie.
Technika jest dowolna: ołówek, węgiel, tusz lawowany, rysunek pędzlem, akwarela itd. Można pokazać budynek w kontekście całego zespołu, przedstawić tylko segment B, zilustrować charakterystyczny fragment korytarzy i sal.
Prace należy przesyłać w formie elektronicznej do 6 kwietnia.
Wykonaj rysunek na formacie A3, zrób jego dokładne zdjęcie, opisz imieniem i nazwiskiem oraz klasą w pliku.
Gotowy plik prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gdy wrócimy do zdalnego nauczania najlepsze prace wywiesimy na tablicy więc zachowaj rysunek w idealnym stanie:)
POWODZENIA!!
Organizatorzy konkursu: Klaudia Rusin, Anna Matras-Moryl, Alina Dziurgot.

 

 

       

 

  Zapraszamy wszystkich szczególnie uczniów klas architektonicznych do konkursu.
Fotografia otacza nas wszędzie jest tez typowym sposobem komunikowania między sobą. Fotografia stała sią nośnikiem kultury i rodzajem sztuki. A może by tak poprzez fotografie spojrzeć na dzieła wielkich mistrzów minionych epok. Mamy dla Was w tym czasie zdalnego nauczania konkurs.


Odwołując się do wybranego polskiego dzieła malarskiego "Okresu Młodej Polski" stwórz fotograficzna inscenizacje za pomocą pastiszu. Przebierając się za bohatera obrazu, oddaj nastrój chwili i uwypuklij główny motyw, a następnie zrób zdjęcie swoje czyli pastiszu i pierwowzoru.


Termin na oddanie prac fotograficznych - 31 marca 2021 na szkolny adres platformy organizatorów.
Organizatorzy konkursu Elżbieta Światowiec, Annna Matras -Moryl, Jadwiga Stala -Dudek