Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

W październiku  2021 r. młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu  uczestniczyła w konsultacjach  ‘’Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, gdzie brała udział w dyskusjach poświęconych ważnym tematom dla młodych ludzi. W czasie pracy grupowej uczniowie debatowali na różne tematy, między innymi o udziale Polski w Unii Europejskiej,  ekologii i klimatu, a także społeczeństwa obywatelskiego i kultury czy zdrowia i sportu. W dyskusji brał udział Piotr Mazurek – Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej. Celem konsultacji wojewódzkich było zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Przedstawiciele z ZSB byli pod wrażeniem spotkania, gdyż podczas dyskusji uczestnicy odnosili się do siebie z należytym szacunkiem i zrozumieniem, przedstawiając przecież bardzo różne spojrzenia na poszczególne kwestie i często odmienne propozycje rozwiązań najważniejszych problemów. Należy podkreślić, iż w województwie podkarpackim, aż 3,5 tys. młodych ludzi wyraziło chęć udziału w tej ogólnopolskiej inicjatywie.

Czytaj więcej...
Kategoria:

25 października 2021r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się trzecia innowacyjna lekcja z przedmiotów zawodowych przeprowadzona przez specjalistów z firmy Tikkurila. Szkolenie teoretyczno – praktyczne zostało przeprowadzone przez pana Roberta Kosińskiego – przedstawiciela firmy Tikkurila, gdzie uczniowie pod czujnym okiem pana Roberta mogli spróbować swoich sił przy prawidłowym przygotowaniu podłoża pod roboty malarskie i wykonywaniu dekoracyjnych robót malarskich oraz zdobyć więcej informacji na temat nowatorskich rozwiązań z zastosowaniem produktów firmy Tikkurila.

Czytaj więcej...
Kategoria:

W dniach 16-17 października 2021r. w dworze Ostoia w Klimkówce k/ Rymanowa grupa 17 nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w ramach cyklu szkoleń doskonalących, przeszła szkolenie zawodowe: teoretyczne oraz praktyczne z zakresu zastosowania nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Pierwsze szkolenie przeprowadzone zostało 16 października przez doradcę technicznego firmy budowlanej Selena SA Tytan Professional - Pana Tomasza Krzysztofika, który omówił zastosowanie innowacyjnych produktów firmy Selena SA, prezentując zebranym nowe produkty firmy stosowane w branży budowlanej, w ciekawy sposób doradzał jak postępować przy wykonywaniu dociepleń aby nie popełnić błędów wykonawczych. Tytan Professional to szeroka gama produktów przeznaczonych do prac budowlanych i wykończeniowych, obejmująca piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje, impregnaty do drewna, taśmy, systemy ociepleń, zaprawy, tynki, farby i wiele innych. Nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i doświadczenia wykładowcy. Na zakończenie tej części szkolenia uczestnicy mieli okazję praktycznie sprawdzić skuteczność części prezentowanych produktów, jak również czynnie sprawdzić swoje umiejętności wykonawcze. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty z ukończonego szkolenia oraz drobne upominki.

Czytaj więcej...