Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

W październiku  2021 r. młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu  uczestniczyła w konsultacjach  ‘’Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, gdzie brała udział w dyskusjach poświęconych ważnym tematom dla młodych ludzi. W czasie pracy grupowej uczniowie debatowali na różne tematy, między innymi o udziale Polski w Unii Europejskiej,  ekologii i klimatu, a także społeczeństwa obywatelskiego i kultury czy zdrowia i sportu. W dyskusji brał udział Piotr Mazurek – Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej. Celem konsultacji wojewódzkich było zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Przedstawiciele z ZSB byli pod wrażeniem spotkania, gdyż podczas dyskusji uczestnicy odnosili się do siebie z należytym szacunkiem i zrozumieniem, przedstawiając przecież bardzo różne spojrzenia na poszczególne kwestie i często odmienne propozycje rozwiązań najważniejszych problemów. Należy podkreślić, iż w województwie podkarpackim, aż 3,5 tys. młodych ludzi wyraziło chęć udziału w tej ogólnopolskiej inicjatywie.

Czytaj więcej...
Kategoria:

25 października 2021r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się trzecia innowacyjna lekcja z przedmiotów zawodowych przeprowadzona przez specjalistów z firmy Tikkurila. Szkolenie teoretyczno – praktyczne zostało przeprowadzone przez pana Roberta Kosińskiego – przedstawiciela firmy Tikkurila, gdzie uczniowie pod czujnym okiem pana Roberta mogli spróbować swoich sił przy prawidłowym przygotowaniu podłoża pod roboty malarskie i wykonywaniu dekoracyjnych robót malarskich oraz zdobyć więcej informacji na temat nowatorskich rozwiązań z zastosowaniem produktów firmy Tikkurila.

Czytaj więcej...
Kategoria:

W dniach 16-17 października 2021r. w dworze Ostoia w Klimkówce k/ Rymanowa grupa 17 nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w ramach cyklu szkoleń doskonalących, przeszła szkolenie zawodowe: teoretyczne oraz praktyczne z zakresu zastosowania nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Pierwsze szkolenie przeprowadzone zostało 16 października przez doradcę technicznego firmy budowlanej Selena SA Tytan Professional - Pana Tomasza Krzysztofika, który omówił zastosowanie innowacyjnych produktów firmy Selena SA, prezentując zebranym nowe produkty firmy stosowane w branży budowlanej, w ciekawy sposób doradzał jak postępować przy wykonywaniu dociepleń aby nie popełnić błędów wykonawczych. Tytan Professional to szeroka gama produktów przeznaczonych do prac budowlanych i wykończeniowych, obejmująca piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje, impregnaty do drewna, taśmy, systemy ociepleń, zaprawy, tynki, farby i wiele innych. Nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i doświadczenia wykładowcy. Na zakończenie tej części szkolenia uczestnicy mieli okazję praktycznie sprawdzić skuteczność części prezentowanych produktów, jak również czynnie sprawdzić swoje umiejętności wykonawcze. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty z ukończonego szkolenia oraz drobne upominki.

Czytaj więcej...
Kategoria:

8 października 2021 roku klasa III TC o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne  zwiedzała Kraków. Miejscem docelowym było poznanie zabytków dzielnicy żydowskiej – Kazimierza. Ta część Krakowa jak przed wiekami, jest miejscem spotkań różnych kultur i narodowości. Krakowianie postanowili ocalić tę część dziejów swojego miasta, a także narodowego i europejskiego dziedzictwa. Cała ta przepiękna dzielnica została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i ma status pomnika historii. To niezwykle klimatyczne miejsce młodzież zwiedzała z przewodnikiem. W czasie spaceru uczniowie poznali ponad osiemsetletnią historię kultury żydowskiej, fascynujące zabytki, urokliwe uliczki i klimatyczne miejsca. Na trasie zwiedzania nie mogło zabraknąć bazyliki na Skałce, gdzie w jej podziemiach znajduje się Krypta Zasłużonych. W niej spoczęły znamienite postacie kultury i nauki, między innymi Stanisław Wyspiański i Czesław Miłosz. Uczniowie zobaczyli także synagogi, ulice Szeroką, na której co roku odbywa się największy w Europie Festiwal Kultury Żydowskiej,  dom Heleny Rubinstein, założycielki działającego do dziś imperium kosmetyków, a także  cmentarz Remuh i ławeczkę Jana Karskiego. Wycieczka po żydowskim Kazimierzu była nie tylko lekcją architektury ale również ważną lekcją historii II wojny światowej, o której opowiada film Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Pomysłodawczynią pasjonującej wycieczki była wychowawczyni klasy Bogumiła Starzyk, która razem z nauczycielką Iwoną Koperą sprawowała opiekę nad uczniami.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Dziewczyny z klasy III TCp by umilić wyjątkowy dzień swoim kolegom, zorganizowały i zaprosiły ich do Wrotkarni. Jedni jeździli na wrotkach, inni grali w piłkę nożną na mini boisku, a jeszcze inni rozmawiali spędzając miło ze sobą czas. Po wspólnej wytężonej  integracji przyszedł czas na posiłek. O tym również nie zapomniały koleżanki       i zaprosiły chłopaków na pyszną pizzę. Opiekunem była wychowawczyni Magdalena Chmielowska-Cięciwa

Czytaj więcej...